Najlepsze co możemy zrobić by pozbyć się cellulitu to połączyć kilka metod. Nie każda z nas pragnie wydawać dużo pieniędzy na kremy czy zabiegi, które i tak często przynoszą rozczarowanie i okazuje się, że znów załapałyśmy się na kolejny chwyt reklamowy. Od czego więc zacząć ? Najlepiej od metod domowych, które często nie są wcale gorsze od drogich kremów.
Krok 1: Zmiana nawyków żywieniowych.
Przede wszystkim konsekwentna eliminacja nadmiaru tłuszczów nasyconych z diety (mięsa, nabiału). Spożywanie produktów zawierających jedynie niezbędne kwasy tłuszczowe: oleje, oliwa z oliwek, różne ziarna. Unikanie produktów smażonych, rezygnacja z fast foodów. Korzystne jest przeprowadzenie trzydniowej diety jabłkowej, a dla uzupełnienia diety spożywanie lecytyny w granulkach, dużych ilości witaminy C oraz niacyny.
Krok 2: Oczyszczenie organizmu z toksyn.
Toksyny gromadzą się w organizmie każdego i każdej z nas. Mogą być wynikiem rozpadu i kumulacji pestycydów spożywanych z warzywami, toksyny pochodzące ze spalin, czy też metale ciężkie spożywane nieświadomie z pokarmem. Miejscem gdzie gromadzą się po wniknięciu do naszego organizmu to właśnie tkanka tłuszczowa. Do tego celu przeznaczonych jest wiele dostępnych na forach internetowych, kilkudniowych kuracji oczyszczających.
Krok 3: Usprawnienie krążenia.
Twarde tłuszcze i toksyny powstałe w wyniku ich przemian mogą być usunięte poprzez usprawnienie krążenia. Krążenie do i od komórek tłuszczowych jest stymulowane dużą ilością wody, a drenaż limfatyczny masażem, aktywnością fizyczną lub "szczotkowaniem" skóry.
Podczas codziennego prysznicu dobrze na przemian schładzać i ogrzewać wodą okolicę z której chcemy pozbyć się uporczywej tkanki. podczas kąpieli warto też wykonywać masaże za pomocą rękawicy, specjalnych wałków czy zwyczajnej ostrej gąbki. Wszystko to ma na celu pobudzenie krążenia, a więc i usprawnienie eliminacji tkanki tłuszczowej z określonego miejsca. na rynku dostępnych jest wiele przyrządów przeznaczonych do tego typu zabiegów.
Krok 4: Zabiegi domowe.
Kawowo-cukrowy peeling - ok. 5 łyżeczek kawy parzonej, zalewamy wrzątkiem tak by woda pokryła jedynie fusy. Zostawiamy pod przykryciem na 15 minut. Odsączamy fusy - do nich dodajemy 2 łyżki cukru (najlepiej gdy jest gruboziarnisty), łyżkę oliwy z oliwek. Zależnie od modyfikacji do tak przygotowanej mieszanki dodać można cynamonu - rozgrzewa - lub soku z cytryny. Można dolać również do mieszanki ok. 3 łyżeczki spirytusu. Cukier może również zostać zastąpiony solą kuchenną lub kosmetyczną. Taką mieszankę wykorzystujemy do masowania okolicy z której chcemy pozbyć się cellulitu. Masaż powinien trwać około 15 minut i mieć miejsce około 3 razy w tygodniu.
Mieszanka aloesowa - jedno z najtańszych zabiegów. Wiele z nas ma na parapecie aloes w doniczce. Do zabiegu potrzebnych jest około 20 liści aloesu. Miażdżymy je dokładnie i mieszamy z mąką (2 łyżki). Mieszankę nakładamy na pożądane miejsce i owijamy folią aluminiową na około 30 - 40 minut. Po tym czasie zmywamy letnią wodą.
Mieszanka z użyciem liści bluszczu - 15-20 liści bluszczu zalać 0,5 l wrzącej wody i zostawić pod przykryciem na 20 minut. Liście odcedzić i utrzeć z dodatkiem pół szklanki olejku migdałowego. Ilość olejku może być mniejsza, ważne by otrzymać stosunkowo gęsta papkę tak by bez problemu trzymała się na ciele. Maseczka przeznaczona jest do okolic brzucha, ud i pośladków, może przebywać na skórze przez ok. 30 minut - po tym czasie należy zmyć ją letnią wodą.
Sok z cytryny - wycisnąć sok z cytryny, posmarować dokładnie okolice objęte cellulitem i zawinąć folią np. spożywczą na 30 min do godziny. Następnie dokładnie spłukać letnią wodą. Skóra po tym zabiegu pozostanie ujędrniona i gładka.
0 komentarze:
Prześlij komentarz